Indologia UJ - Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia

 Indologia

Uniwersytet Jagieloński - Indologia - Rekrutacja na studia I i II stopnia 

Termin: 09.07.2016 - 15.09.2016

Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia.

Co to jest indologia?

Indologia to nauka rozumienia Indii. Studiując indologię w Instytucie Orientalistyki UJ, nauczysz się indyjskich języków, współczesnych i dawnych, które są kluczem do poznania indyjskiej kultury i cywilizacji. Dowiesz się, dlaczego poznanie sanskrytu i wed zmieniło Europę. Odkryjesz cud, jakim były i są Indie.

Kto może studiować indologię?

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają języki, są ciekawi świata i mają w sobie żyłkę odkrywcy. Jeśli kochasz starożytne cywilizacje, światową literaturę, filmy Bollywood, sztukę, muzykę, taniec Indii, interesujesz się współczesną Azją Południową ? te studia są dla Ciebie!

Czego można się nauczyć na indologii?

Studiując indologię opanujesz kilka języków indyjskich (hindi, urdu, tamilski, sanskryt) oraz zdobędziesz specjalistyczną wiedzę o Indiach dawnych i współczesnych. Będą to tak zwane kompetencje twarde, których posiadanie potwierdzi dyplom filologa.

Podczas stypendium w Indiach nauczysz się z kolei tego, jak targować ceny na bazarze, jak pokonać indyjską biurokrację, jak zachować życie przy przechodzeniu na drugą stronę ulicy ? zdobędziesz zatem nieocenioną sumę kompetencji miękkich: komunikatywność, umiejętność zarządzania czasem, odporność na stres.

Co nas wyróżnia?

Nie zamykamy się na przeszłość Indii, jesteśmy otwarci na współczesność. Nasz dyplom filologa jest dla pracodawcy gwarancją znajomości języka oraz ? co równie ważne ? nabytych na naszych studiach umiejętności komunikacji międzykulturowej.

Zdobycie takich kompetencji gwarantuje nasza świetnie przygotowana i wykształcona kadra, składająca się z uznanych w kraju i zagranicą specjalistów. Lektoraty prowadzą u nas native speakerzy, odwiedzają nas goście zagraniczni. ?Współpracujemy z uniwersytetami w kraju i zagranicą. Jeśli zostaniesz naszym studentem, wyjedziesz na obóz naukowy, na którym poznasz studentów z innych ośrodków w Polsce. Będziesz miał szansę wyjazdu na stypendium Erasmus+ do wielu europejskich krajów, do Włoch, Austrii, Czech, Niemiec, Norwegii. Rokrocznie oferujemy stypendia do Indii.

Rekrutacja na nasze studia I stopnia
Rekrutacja na nasze studia II stopnia (zwróćcie uwagę na przyjazne zasady kwalifikacji)